ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ Β΄ ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΩΝ

Φέρεται εις γνώσιν του ευσεβούς Λεριακού λαού ότι, την προσεχή Παρασκευή 25 Μαρτίου 2016, εορτή του Ευαγγελισμού της Θεοτόκου, και ώρα 4:30΄ το απόγευμα, ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης μας κ. κ. Παΐσιος, συμπαραστατούμενος υπό του ιερού κλήρου της νήσου, θα τελέση τον Μεθέορτο Εσπερινό και την Ακολουθία των Β΄ Χαιρετισμών, εις τον Ιερόν Ναόν της Παναγίας του Κάστρου.

Την επομένη, Σάββατο 26 Μαρτίου 2016 και ώρα 7η πρωϊνή, στον ως άνω Ιερό Ναό της Παναγίας του Κάστρου, θα τελεσθή Όρθρος και Αρχιερατική Θεία Λειτουργία, και εν συνεχεία Αρχιερατικό Μνημόσυνο, υπέρ μακαρίας μνήμης και αιωνίου αναπαύσεως της ψυχής της αειμνήστης Γερόντισσας Γαβριηλίας (Παπαγιάννη), επί τη συμπληρώσει 24 ετών από της εις Κύριον εκδημίας της.

Παρακαλούνται οι ευσεβείς συμπατριώτες μας όπως συμμετάσχουν στις Ιερές Ακολουθίες.

ΕΚ ΤΗΣ ΙΕΡΑΣ ΜΗΤΡΟΠΟΛΕΩΣ