Οι Α΄ Χαιρετισμοί και ο Β΄Κατανυκτικός Εσπερινός, στον Ενοριακό Ιερό Ναό της Οσίας Ειρήνης Χρυσοβαλάντου Λέρου.

Α΄ ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΙ – 15.3.2019

Την Παρασκευή 15.3.2019, στον ενοριακό Ιερό Ναό της Οσίας Ειρήνης Χρυσοβαλάντου Λέρου, ετελέσθη η Ακολουθία των Α΄ Χαιρετισμών, υπό του εφημερίου π. Δαμασκηνού Παλαπουγιούκ, παρουσία του Δημάρχου κ.Μιχ.Κόλια και πλήθος πιστών.

B΄ ΚΑΤΑΝΥΚΤΙΚΟΣ ΕΣΠΕΡΙΝΟΣ - 17-3-2019

Το εσπέρας της Κυριακής 17-3-2019 (Α΄ Νηστειών – της Ορθοδοξίας), ετελέσθη ο Β΄ Κατανυκτικός Εσπερινός στον ενοριακό Ιερό Ναό της Οσίας Ειρήνης Χρυσοβαλάντου Λέρου, χοροστατούντος του Θεοφιλεστάτου Επισκόπου Στρατονικείας κ. Στεφάνου, συμπαραστατουμένου υπό του Εφημερίου πατρός Δαμασκηνού Παλαπουγιούκ.

Μετά το πέρας του Κατανυκτικού Εσπερινού ομίλησε ο εφημέριος π. Δαμασκηνός, με θέμα:  «η πανοπλία του Σταυρού».

Τον Εσπερινό και την ομιλία παρηκολούθησαν ο Θεοφιλέστατος, ο Ιερός Κλήρος της Νήσου και πολλοί πιστοί.

Επιμέλεια:  Γεώργιος Ι.Χρυσούλης, Γραμματεύς Ιεράς Μητροπόλεως

Φωτογραφίες:  Σώζων Λάμπρου