Χρόνια Πολλά!

Την παραμονή των Χριστουγέννων, Τρίτη 24 Δεκεμβρίου 2019, πραγματοποιήθηκε στον ενοριακό Ιερό Ναό της Αγίας Μαρίνης Λέρου,  η καθιερωμένη Χριστουγεννιάτικη εκδήλωση από τα κατηχητικά σχολεία της ενορίας.

Της εκδήλωσης προηγήθηκε Ιερό Ευχέλαιο.

Αμέσως μετά, τα παιδιά του κατηχητικού, με την καθοδήγηση του Εφημερίου π. Σωφρονίου Χατζηλάρη και των κατηχητριών, απήγγειλαν ωραία ποιήματα και έψαλλαν ύμνους της γεννήσεως του Χριστού.

Κατά τη διάρκεια της εκδήλωσης πραγματοποιήθηκε ομιλία από την κα. Καλλιόπη Χατζηλάρη, σχετική με το νόημα των Χριστουγέννων.

Τέλος, η χορωδία των ιεροψαλτών απέδωσε ωραιότατα ύμνους των Χριστουγέννων, υπό την διεύθυνση του μουσικοδιδασκάλου κ. Ελευθερίου Χατζηλάρη.

Ο Μητροπολίτης μας συνεχάρη τον εφημέριο, τους ιεροψάλτες, τα παιδιά, τους κατηχητές και κατηχήτριες, και όλους όσους συμμετείχαν στην ωραιότατη αυτή Χριστουγεννιάτικη εκδήλωση, ενώ μοίρασε σε όλους το ημερολόγιο της Ι.Μητροπόλεως και αναμνηστικά στα παιδιά του κατηχητικού.

Επιμέλεια-φωτογραφίες:  Γεώργιος Ι. Χρυσούλης, γραμματεύς Ιεράς Μητροπόλεως

Βίντεο:   Όθων Χατζηλάρης