Θ.ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΥΠΕΡ ΕΠΙΤΥΧΙΑΣ ΤΩΝ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ

Την Δευτέρα 11 Μαΐου, στον Ι.Ναό Σωτήρος Χριστού Πλατάνου Λέρου, ετελέσθη Αρχιερατική Θ.Λειτουργία των υποψηφίων των Λυκείων για τις Πανελλήνιες Εξετάσεις, στη οποία παρευρέθησαν όλα τα παιδιά της Γ΄ Λυκείου των σχολείων με τους καθηγητές τους.

Για τους υποψηφίους ανεπέμφθη δέηση υπέρ επιτυχίας τους στις Πανελλήνιες Εξετάσεις, υπέρ ευοδώσεως και ενισχύσεως των ευγενών οραματισμών τους.

Τέλος στο παρακείμενο Ενοριακό Κέντρο ο πρωτ.Νικόδημος Φωκάς και τα μέλη του Εκκλ.Συμβουλίου, δεξιώθηκαν τον Μητροπολίτη, τον Ι.Κλήρο, τους εκπαιδευτικούς και αποφοίτους των Λυκείων, οι οποίοι ευχαρίστησαν την τοπική Εκκλησία για την πρωτοβουλία αυτή.

Ο Μητροπολίτης συνοδευόμενος από τον Αρχ.Επίτροπο π.Νικόδημο, τον Διάκονο π.Νικόλαο και τον πρόεδρο των Απανταχού Λερίων κ.Ν.Νταλόγλου, παρέστη στην εκδήλωση των αποφοίτων του Γενικού Λυκείου, όπου οι απόφοιτοι παρουσίασαν τις δραστηριότητες όλης της χρονιάς και παρηκολούθησε ωραία παραδοσιακή ενόργανη μουσική και τραγούδια από τους αποφοίτους, υπό την καλλιτεχνική διεύθυνση του μουσικού κ.Β.Καπανίκη.

Επιμέλεια:  Γ.Ι.Χρυσούλης, Γραμματεύς Ιεράς Μητροπόλεως