Ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης ημών κ. Παΐσιος, κατά την εορτή των Αγίων Κωνσταντίνου και Ελένης, την Δευτέρα 20/5 και ώρα 18:30΄, θα χοροστατήσει στον Πανηγυρικό Εσπερινό στο εορτάζον ιερό παρεκκλήσιο στην περιοχή «Γούρνα» της Ενορίας των Αγίων Τεσσαράκοντα.

Την πρωΐαν της Τρίτης 21/5, και ώρα 7:30΄-9:30΄π.μ., ανήμερα της εορτής, θα τελέσει Αρχιερατική Θεία Λειτουργία στο εορτάζον ιερό παρεκκλήσιο στην περιοχή «Γοργονιού» της Ενορίας της Οσίας Ειρήνης Χρυσοβαλάντου (οικία Νικολάου Κουτούζου).

Ιερό Παρεκκλήσιο Αγίων Κων/νου & Ελένης (περιοχή "Γούρνα" - Ενορίας Αγίων Τεσσαράκοντα)

Ιερό Παρεκκλήσιο Αγίων Κων/νου & Ελένης (περιοχή "Γοργονιού" - Ενορίας Οσίας Ειρήνης Χρυσοβαλάντου - οικία Νικολάου Κουτούζου)

Εκ της Ιεράς Μητροπόλεως