Την Δευτέρα 17 Ιουνίου θα τελέσει Θεία Λειτουργία στον Ι. Ναό Προδρόμου Χώρας Καλύμνου.

Την Τρίτη 18 Ιουνίου, θα παρευρεθεί στην εορτή Κατηχητικών στον Ι.Ν. Αγίου Ισιδώρου στα Βλυχάδια Καλύμνου – Εσπερινός Αποστόλου Ιούδα (Ενορία Αγίου Μάμαντος Καλύμνου).

Την Πέμπτη 20 και Παρασκευή 21 Ιουνίου, προσκληθείς υπό του Σεβ. Μητροπολίτου Κώου και Νισύρου κ. Ναθαναήλ, θα παραστεί μετά του Θεοφ. Επισκόπου Στρατονικείας κ. Στεφάνου, στον εορτασμό του Αγίου Νεομάρτυρος Νικήτα του Νισυρίου.

Το Σάββατο 22 (Ψυχοσάββατο) και Κυριακή της Πεντηκοστής (23/6) θα τελέσει τον Όρθρο, την Θεία Λειτουργία και τον Μέγα Εσπερινό της Γονυκλισίας στον  Ι. Μητροπολιτικό Ναό «Ευαγγελισμός της Θεοτόκου» Λέρου.

Το εσπέρας της Κυριακής 23/6 θα χοροστατήσει στον Εσπερινό της Αγίας Τριάδας Πόθιας Καλύμνου.

Την Δευτέρα 24 Ιουνίου, θα τελέσει την Θεία Λειτουργία στον Ι. Ν. Αγίας Τριάδος Βαθέως Καλύμνου.

Την Τρίτη 25 Ιουνίου θα επιβλέψει τις εργασίες στον Ι. Ν. Παναγίας Αργινωντών Καλύμνου.

Την Τετάρτη 26 Ιουνίου, θα τελέσει Θεία Λειτουργία στον Ι. Ν. Υπαπαντής Καλύμνου.

Την Παρασκευή 28 Ιουνίου θα τελέσει τον Πανυγηρικό Εσπερινό των Αποστόλων Πέτρου και Παύλου στον Φλασκά Καλύμνου.

Το Σάββατο 29 Ιουνίου θα τελέσει τον Όρθρο και την Θεία Λειτουργία στον Ι. Ν. Αποστόλου Παύλου στους Βοθύνους Καλύμνου. Το εσπέρας Αρχιερατικός Εσπερινός Αγίων Αποστόλων Άργους Καλύμνου.

Την Κυριακή 30 Ιουνίου, θα τελέσει Θεία Λειτουργία, στην Ιερά Μονή Αγίων Πάντων Καλύμνου.

Εκ της Ιεράς Μητροπόλεως