ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΞΟΜΟΛΟΓΗΣΕΩΝ π. ΠΡΟΧΟΡΟΥ ΒΙΟΛΕΝΤΗ

Εκ της Ιεράς Μητροπόλεως Λέρου, Καλύμνου και Αστυπαλαίας ανακοινούται ότι, ο πνευματικός της Ιεράς Μητροπόλεως Αρχιμανδρίτης π. Πρόχορος Βιολέντης θα τελεί το μυστήριο της Ιεράς Εξομολογήσεως στους κάτωθι Ιερούς Ναούς:

ΣΤΗΝ ΚΑΛΥΜΝΟ

Τετάρτη 3 Μαρτίου 2010, στον Ι.Ναό Αγίου Θεολόγου, ώρα 9 π.μ. – 1 μ.μ.

Πέμπτη 4 Μαρτίου, στον  Ι.Ναό Αγίου Μάμαντος, ώρα 9 π.μ. – 1 μ.μ.

Παρασκευή 5 Μαρτίου, στον Ι.Ναό Αγίου Νικολάου, ώρα 9 π.μ.  – 1 μ.μ.

Σάββατο 6 Μαρτίου, στον Ι.Ναό Αγίου Αθανασίου, ώρα 9 π.μ. – 1 μ.μ.

Δευτέρα 8 Μαρτίου, στον Ι.Ναό Υπαπαντής, ώρα 9 π.μ. – 1 μ.μ.

Τρίτη 9 Μαρτίου, στον Ι.Ναό Κεχαριτωμένης Χώρας, ώρα 9 π.μ. – 1 μ.μ.

Τετάρτη 10 Μαρτίου, στον Ι.Ναό Αναστάσεως ώρα 9 π.μ. – 1 μ.μ.

Πέμπτη 11 Μαρτίου, στον Ι.Ναό Ευαγγελιστρίας, ώρα 9 π.μ.  – 1 μ.μ.

Παρασκευή 12 Μαρτίου, στον Ι.Ναό Εισοδίων Θεοτόκου Μυρτιών, ώρα 10 π.μ. – 1 μ.μ.

Σάββατο 13 Μαρτίου, στον Ι.Ναό Παναγίας Βοθυνών, ώρα 10 π.μ. – 1 μ.μ..

Δευτέρα 15 Μαρτίου, το πρωι, στον Ι.Ναό Παναγίας Καλαμιωτίσσης, ώρα 9 π.μ. – 1 μ.μ..

Δευτέρα 15 Μαρτίου, το απόγευμα, στον Ι.Ναό Αγίας Τριάδος Βαθέος, ώρα 4 μ.μ. – 7 μ.μ..

ΣΤΗ ΛΕΡΟ

Τετάρτη 17 Μαρτίου, το απόγευμα 4:30μ.μ. – 8:00μ.μ., στον Ι.Ναό Αγίων Τεσσαράκοντα Μαρτύρων Αλίντων Λέρου.

Πέμπτη 18 Μαρτίου, το απόγευμα 4:30μ.μ. – 8:00μ.μ. στον Ι. Ναό Αγίου Νικολάου, στο Λακκί.

Παρασκευή 19 Μαρτίου, στον Ι.Ν.Οσίας Ειρήνης Χρυσοβαλάντου, στον Δρυμώνα, ώρα 10 π.μ. – 1 μ.μ.

Σάββατο 20 Μαρτίου, στον Ι.Μητροπολιτικό Ναό Ευαγγελισμού, στον Πλάτανο, ώρα  5 μ.μ. – 7 μ.μ.

ΣΤΗΝ ΑΣΤΥΠΑΛΑΙΑ

(θα εξομολογήσει ο π.Ιγνάτιος Απορέλλης)

Τρίτη 2 Μαρτίου 2010, στον Ι.Μητροπολιτικό Ναό Παναγίας Πορταϊτίσσης.

Τετάρτη 3 Μαρτίου στον Ι.Ναό Αγίου Νικολάου Γυαλού και στον Ι.Ναό Αγίου Δημητρίου.

Οι ώρες θα καθοριστούν υπό του ιδίου σε συνεργασία μετά του Αρχιερατικού Επιτρόπου.

Εκ της Ιεράς Μητροπόλεως