ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΕΣ  ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ  Ι. ΜΗΤΡΟΠΟΛΕΩΣ ΣΤΗ ΛΕΡΟ

ΣΧΟΛΗ ΒΥΖΑΝΤΙΝΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ ΛΕΡΟΥ

Ἡ Ἱερά Μητρόπολις, σᾶς προσκαλεῖ στήν Χριστουγεννιάτικη γιορτή, πού διοργανώνει ἡ Σχολή Βυζαντινῆς Μουσικῆς, τό Σάββατο 22 Δεκεμβρίου καί ὥρα 6:00΄ τό ἀπόγευμα, στό πνευματικό κέντρο τοῦ Ἱεροῦ Ναοῦ Ἁγίου Νικολάου Λακκίου, «πρωτ. Γεώργιος Κωττάκης».

ΚΑΤΗΧΗΤΙΚΑ ΣΧΟΛΕΙΑ  ΛΕΡΟΥ

Στην Ενορία της Αγίας Μαρίνης Λέρου θα γίνουν δυο Χριστουγεννιάτικες εκδηλώσεις:

Η πρώτη θα γίνει την Κυριακή 23 Δεκεμβρίου, από τα παιδιά των Κατηχητικών Σχολείων τεσσάρων Ενοριών, του Ευαγγελισμού, των Αγίων Τεσσαράκοντα, της Μεταμόρφωσης του Σωτήρος & της Αγίας Μαρίνας, σε συνεργασία με τους σπουδαστές που μαθαίνουν Εκκλησιαστική-Βυζαντινή μουσική, στο Κέντρο Νεότητος "Αγία Μαρίνα". Ομιλήτρια θα είναι η καθηγήτρια θεολόγος-ψυχολόγος κ. Νίκη Τσάγγου. Η εκδήλωση θα αρχίσει στις  5:00 μ.μ.

Η δεύτερη εκδήλωση θα γίνει τη Δευτέρα 24 Δεκεμβρίου, παραμονή των Χριστουγέννων το απόγευμα, και θα περιλαμβάνει:

α) Ιερό Ευχέλαιο.

β) Ομιλία Χριστουγεννιάτικη από την Συμβολαιογράφο κ. Ειρήνη Ταχλιαμπούρη.

γ)  Προβολή, σχετική με την μεγάλη γιορτή των Χριστουγέννων.

Η εκδήλωση θα αρχίσει στις  4:30 μ.μ.